HENRIKSEN > VALD HENRİKSEN JİGGER İLE TAM KONTROL, DAİMİ TEKRARLANABİLİRLİK< GERİ

Tekstil üreticileri market talepleri karşısında yaşamlarını sürdürebilmek için daha küçük lotlarda, daha yüksek kalite standartları ve en düşük üretim maliyetlerinde en kısa teslim sürelerini yakalamak mecburiyetinde kalmışlardır. Yarım yüzyıldan daha uzun deneyimi ile Henriksen bu taleplere cevap verecek teknolojiler sunmakta ve jigger prosesinin geçerli olduğu bütün alanlarda yeni standartlar oluşturmaktadır.

ATMOSFERİK VE HT JİGGER MAKİNALARI

Atmosferik jigger doğal ve selülozik elyaf içeren her tip dokuma kumaşın boya ve ön terbiye işleminde kullanılır.

HT Jigger makinası ise 140 C sıcaklıklara kadar ve 3 bar kazan içi basıncı altında çalışır.

Bu sebeple polyester, polyamid vb. sentetik elyaflı kumaşlar ile bunların doğal ve selülozik elyaflar ile karışımlarını içeren kumaşların boyanmasında kullanılır. Bu makine aynı zamanda tüm atmosferik prosesler için de kullanılabilmektedir.

ÖN TERBİYE

Vald. Henriksen makinaları, donanımında bulunan proses kontrol istemleri, mekanik çalışma özellikleri ve yıkama kabiliyetleri ile tekrarlanabilirliği yüksek haşıl sökme, pişirme ve kasar işlemlerinde güvenle kullanılmaktadır.

BOYAMA

Vald. Henriksen jiggerler, boya prosesinin en önemli 4 parametresi olan sıcaklık, zaman, boya konsantrasyonu ve flote oranı değerlerinin en hassas toleranslarda kontrol edilmesini garanti eder. Aynı tip kumaşlarda, lotun büyüklüğü ne olursa olsun her zaman aynı flote oranı ve proses sürelerinde çalışmayı sağlar. Otomatik dozaj sistemi sayesinde tüm proses boyunca istenen boya konsantrasyonu temin edilir. Sonuç olarak; Henriksen jiggerler ile kenar orta kenar farkları ve kumaş top başı ayar fireleri tarihe karışmış, buna karşılık tekrarlanabilirlik ve ilk seferde sonuca gitme gibi yeni standartlar getirilmiştir.

YIKAMA

Vald. Henriksen jiggerler, gerçek makine hızına ve kumaş gramajına göre düşük banyo seviyeleri ve daimi su girişi kombinasyonu ile mükemmel yıkama sağlar. Her bir pasajda kumaş çok az kirli suyun içersinden geçer.

ÇOK YÖNLÜLÜK

Vald. Henriksen jiggerler 150 m/dk max. Hızlarda dahi her tip dokuma kumaşta kırıksız çalışma sağlar. Bu da kumaş et kalınlığını dikkate alan bir matematik formülü kullanan yüksek hassasiyette tansiyon kontrolü sayesinde gerçekleştirilir. Atmosferik jigger için max. Dok çapları 1100 ve 1400 mm. İken HT jigger için 1200 ve 1400 mm. Dir. Tüm makinalar, çektirme ya da uzatma isteğine göre doğru kumaş tansiyonunu sağlayan benzersiz bir tahrik sistemi ile donatılmıştır.